ZIMOWE ZMAGANIA NARCIARZY

W dniach 23 – 25 lutego 2015r.  uczniowie ZSS w Kadłubie i mieszkańcy DPS w Kadłubie wzięli udział w podsumowaniu treningu narciarstwa zjazdowego,  do którego zakwalifikowało się siedmiu zawodników.

Zawody te odbyły się na pięknym stoku  „ Pasieki”  w Wiśle. Zawodnicy startowali w slalomie i biegu zjazdowym. Najmłodszą grupę reprezentowali Adrian Bryczkowski i Łukasz Michałek, którzy sprawiedliwie podzielili się między sobą medalami. Zaś grupę starszych doświadczeniem i umiejętnościami narciarzy reprezentowali Krzysztof Wiesner, Dariusz Konefał, Szczepan Kuczewski, Piotr Bosy i najmłodszy w tej grupie Michał Rykowski. Zawodnicy ci zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności i miejsca medalowe podzielili między sobą.

Nad całością zadania czuwali trenerzy Roman Bem i Dariusz Lejżak maksymalnie zadowoleni z umiejętności i zachowania swoich podopiecznych, jak i osiągnięć trenerskich, które wynagrodziły całoroczny trud prowadzenia ekipy narciarzy zjazdowych. 

Zadanie zrealizowano dzięki wsparciu Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Pogórzu, który tradycyjnie gościł ekipę Kadłuba, Dyrektora DPS w Kadłubie, który wspierał ekipę nie tylko materialnie, ale i duchowo.

Dziękujemy  Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Edukacji i Rehabilitacji działającemu w Kadłubie, które zatroszczyło się o to, by zawodnicy mieli finanse na  korzystanie z wyciągów.    

 

trener Roman Bem